دستور پخت را اضافه کنید

طرز تهیه سالاد مرغ یونانی خوشمزه و سالم

سالاد مرغ خوشمزه
 • زمان آماده سازی
  10 دقیقه
 • زمان پخت
  10 دقیقه
 • سرو کردن
  2مردم
 • بازدید
  862

سالاد مرغ یکی خوشمزه ترین سالادهایی میباشد که طرف داران خودش را داراست . با تهیه و تنظیم این سالاد در خانه میتوانید از میل کردن یک سالاد تندرست و خوشمزه برخوردار گردید و از سالادهای ناسالمی که در خارج از منزل تنظیم می گردند بی نیاز گردید و علاوه بر این هم به اقتصاد خانواده یاری می نمایید‌ . سالاد مرغ از مواد مختلفی درست می شود که سینه مرغ یکی اصلی ترین مواد این سالاد هست . گذشته از خواندن روش تنظیم این سالاد خوبتر است پاره ای در امر ارزش غذایی سینه مرغ اطلاعات کسب کنیم .
سینه مرغ یکی‌از عناصری است که در رژیم غذایی مربی ها و اشخاص سالم به چشم می‌خورد . عنصر غذایی سرشار از پروتئین , فسفر , نیاسین و ویتامین ب ۶ است و یک منشاء بی نیاز از پروتئین به شمار می‌آید . همانگونه که می‌دانید پروتئین مو جود در مواد غذایی به مراقبت متابولیسم و توده عضلانی یاری می نماید .
سینه مرغ دربردارنده سدیم و چربی کمی هست و مقدار کربوهیدرات آن صفر است . از آن جا که‌این عنصر غذایی منشا پروتئین است می‌تواند تحت عنوان یک ماده تندرست در رژیم غذایی کارساز باشد .
میل کردن سینه مرغ با پوست اندازه چربی و کالری بالایی داراست . ارزش غذایی سینه مرغ با اضافه کردن طعم دهنده و شیوه مهیا سازی آن متغیر است . مقدار بالای پروتئین در تمرینات سنگین ورزشی نظیر عضله سازی یاری می نماید .
دقت داشته باشید که مرغ استخوان دار را می بایست در ۱۸۰ رتبه فارنهایت بپزید و سایر مرغ ها می بایست در دمای داخلی ۱۷۰ مرتبه فارنهایت پخته شود . پیشین از پختن مرغ از سلامت بودن و پاک بودن مرغ خام اطمینان حاصل نمائید . اما نیازی نمی‌باشد صد رد صد مرغ در فر پخته شود می‌توانید آن را سرخ کرده و یا این که گریل نمایید و در سالاد مورد به کارگیری قرار دهید . یا این که میتوانید آن را بخار پز کرده و خورد نمایید و مورد استفاده قرار دهید .
از اشکال دیگر سالاد می شود به : سالاد مرغ و سیب زمینی , سالاد مرغ و نودل , سالاد یونانی و ماهی سالمون و سالاد روسی اشاره نمود .

مواد ضروری برای تهیه سالاد مرغ

سرکه سیب : دو و نیم قاشق سوپ خوری
روغن زیتون : یک قاشق سوپ خوری
شوید خرد شده نو : یک و نیم قاشق سوپ خوری
پودر سیر : نصف قاشق چای‌خوری
نمک : یک هشتم قاشق چای‌خوری
فلفل : یک هشتم قاشق چای‌خوری
کاهو خرد شده : سه پیمانه
مرغ پخته و خرد شده : یک و یک چهارم پیمانه
گوجه فرنگی متوسط : یکی , خرد شده
خیار : نصف یکی پوست کنده و خرد شده
پیاز قرمز رنگ : یک چهارم پیمانه , ( ژولین شده )
زیتون سیاه رسیده : یک چهارم پیمانه ( اسلایس شده )
پنیر فتا : یک چهارم پیمانه ( رنده شده )

فرایند پخت سالاد مرغ

مرحله 1
سرکه , روغن , شوید , پودر سیر , نمک و فلفل را داخل پیاله بزرگی با هم ادغام نمائید تا خوب یک دست شوند . ( برای تهیه و تنظیم سس )

مرحله 2 تهیه سالاد مرغ
آن گاه کاهو , مرغ , گوجه‌فرنگی , خیار , پیاز , زیتون و پنیر فتا را داخل پیاله دربردارنده سس اضافه کرده و خوب با ادغام اولیه آغشته نمایید .

مرحله 3
نحوه تنظیم مرغ در قسمت نکات ذکر شده شده‌است .

نکات غذایی سالاد مرغ

در‌این سالاد بیس حیاتی صرفا مرغ است شما می‌توانید هر ماده غذایی که دوست داشتید را اضافه یا این که کم فرمایید .
از هر دسته سسی که علاقه مند میباشید برای تهیه و تنظیم این سالاد می توان به کار گرفت .
برای تنظیم مرغیک سینه مرغ فارغ از استخوان را داخل ظرفی قرار داده و به آن میزان کمی آب و نمک و زرچوبه و پیاز اضافه فرمایید و آن را روی حرارت فراوان قرار داده و هنگامی جوش آمد , حرارت را کاهش داده و به زمان 10 الی 15 دقیقه حوصله فرمایید تا تماما بپزد . بعد آن را برش داده و بگذارید سرد شود و آن گاه به سالاد اضافه فرمائید .

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

Leave a Review

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *