دستور پخت را اضافه کنید
هزینه‌ی رومینگ همراه ‌اول در ترکیه

هزینه‌ی رومینگ همراه ‌اول در ترکیه

اگر در سفر به کشور ترکیه، ترجیح می‌دهید تا از سیم‌کارت همراه ‌اول خود استفاده کنید و مجبور به پرداخت هزینه‌ی اضافی سیمکارت جدید نشوید، باید حالت رومینگ گوشی تلفن همراه خود را فعال کنید. اما میتوانید برای خرید سمیکارت در ترکیه برای توریست ها روی لینک کلیک کنید.

البته تنظیمات بسیاری از گوشی‌های تلفن همراه جدید به‌ گونه‌ای است که به محض خروج شما از کشور، گوشی تلفن همراه روی حالت رومینگ خواهد رفت. اما بعضی از گوشی‌های همراه نیز این قابلیت را ندارند و باید خود به صورت دستی، تنظیمات مربوط به رومینگ را فعال کنید.

با ما همراه باشید تا از رومینگ، نحوه‌ی فعال‌سازی آن و هم‌چنین تعرفه‌های رومینگ همراه‌اول در کشور ترکیه اطلاعاتی را کسب کنید.

رومینگ یعنی چه؟

خدماتی که اپراتورهای تلفن همراه به مشترکان خود می‌دهند، محدود به داخل کشور نمی‌شود. رومینگ بین‌الملل به شما این اجازه را می‌دهد که در خارج از مرزهای جغرافیایی کشور خودتان، از امکانات تلفن همراهتان (شامل مکالمه، ارسال پیام‌کوتاه و اینترنت) بهره‌مند شوید.

 

هزینه‌ی رومینگ همراه ‌اول در ترکیه

 

برای فعال‌سازی رومینگ، چه‌کار باید کرد؟

برای فعال‌کردن رومینگ تلفن همراهتان، می‌توانید از دو روش استفاده کنید. در روش اول شما با شماره‌گیری کد دستوری  #29*10* (ستاره 10 ستاره 29 مربع)، می‌توانید از وضعیت رومینگ گوشی همراهتان باخبر شوید.

روش دوم هم ارسال پیامک است. برای این کار عدد 29 را به شماره‌ی 10 پیامک کنید تا از فعال یا غیرفعال بودن حالت رومینگ گوشی همراهتان مطلع شوید.

برای مشترکان همراه اول، این امکان فراهم شده ‌است که در طول پرواز خود هم از خدمات تلفن همراه خود استفاده کنند. بنابراین شما از زمان برخاستن هواپیما، می‌توانید از تلفن همراه خود برای برقراری تماس، ارسال پیام کوتاه و همچنین استفاده از اینترنت همراه خود بهره‌مند شوید.

 

هزینه‌ی رومینگ همراه ‌اول در ترکیه 1

 

چگونه با استفاده از سرویس رومینگ، با تلفن همراه دوستانمان، تماس بگیریم؟

برای برقراری تماس با شماره‌ی تلفن همراه دیگر، باید قبل از شماره گیری، 0098 را وارد کنید. بعد از آن هم شماره همراه مدنظرتان را (البته بدون صفر) شماره‌گیری نمایید.

اگر قصد برقراری تماس با تلفن ثابت را دارید، باید پس از وارد‌کردن 0098، کد شهر مدنظرتان را هم (البته بدون صف) وارد کنید و پس از آن شماره تلفن را شماره گیری نمایید.

 

هزینه‌ی رومینگ همراه ‌اول در ترکیه 2

 

خطوط اعتباری برای حالت رومینگ مناسب‌ترند

اگر می‌خواهید متقبل هزینه‌های اضافی نشوید، بهتر است از خطوط اعتباری تلفن همراه در حالت رومینگ استفاده کنید. البته برای اقامت‌های طولانی مدت در کشور ترکیه، استفاده از سیمکارت‌های ترکیه‌ای بسیار مقرون به‌صرفه‌تر خواهد بود.

 

هزینه‌ی رومینگ همراه ‌اول در ترکیه 3

 

تعرفه‌های رومینگ همراه اول

برای آگاهی از تعرفه‌های رومینگ همراه اول چندین روش وجود دارد. اولین راه، تماس با شماره 9990 است. اگر با تماس تلفنی رابطه خوبی ندارید، می توانید نام یا کد کشوری مدنظرتان را به شماره‌ی 8070 پیامک کنید.

اگر اهل جست‌و‌جو در صفحات وب هستید، می‌توانید به سایت همراه‌اول مراجعه کنید و پس از وارد کردن نام کشور مقصد، از تعرفه‌های رومینگ آن کشور اطلاع پیدا کنید.

 

هزینه‌ی رومینگ همراه ‌اول در ترکیه 4

 

میزان آنتن‌دهی همراه اول در ترکیه

همه‌ی اپراتورهای تلفن‌ همراه، برای مشتریانشان این امکان را فراهم می‌کنند تا بتوانند از خدمات آن‌ها در خارج از مرزهای کشور خودشان نیز بهره‌مند شوند.

همراه اول نیز از این قاعده مستثنی نیست. این اپراتور برای استفاده‌ی کاربرانش از خدمات آن در ترکیه، با اپراتورهای این کشور وارد مذاکره شده و از آن اپراتور درخواست می‌کند که اگر شخصی با سیم‌کارت همراه اول وارد کشور ترکیه شد، بتواند از طریق آن اپراتور خاص، با ایران تماس بگیرد. به این ترتیب در ازای انجام این کار، همراه اول موظف به پرداخت مبلغی به آن اپراتور هم خواهد‌شد. پس شما می‌توانید بدون پرداخت هزینه سیمکارت جدید و فقط با پردخت هزینه‌ی رومینگ همراه اول خودتان در ترکیه استفاده کنید.

البته این روش برای مکالمات کوتاه مدت مقرون‌به‌صرفه خواهد ‌بود. اگر قصد اقامت طولانی ‌مدت در این کشور را دارید، بهتر است برای خود از اپراتورهای کشور ترکیه، یک سیم‌کارت تهیه کنید.

 

هزینه‌ی رومینگ همراه ‌اول در ترکیه 5

 

کلام پایانی

در آخر قصد داریم به چند نکته‌ی اصلی که هنگام استفاده از سرویس رومینگ تلفن همراهتان باید به آن‌ها توجه داشته باشید، اشاره کنیم:

نکته‌ی اول اینکه اگر سیم‌کارت همراه ‌اول شما، با پیش‌شماره‌ی 0910 آغاز می‌شود، باید برای فعال‌سازی آن به دفاتر خدمات ارتباطی مراجعه‌ کنید. این شماره‌ها، حالت رومینگ ندارند و هزینه‌ی فعال‌سازی حالت رومینگ آن ها هم، 2 میلیون ریال است.

همه‌ی سیمکارت‌های قدیمی همراه اول، رومینگ فعال دارند. پس برای فعال‌سازی دوباره‌ی آن، نیازی نیست خودتان را به زحمت بیاندازید.

نکته‌ی آخر هم اینکه روشن بودن تلفن همراه در ترکیه برای شما هیچ هزینه‌ای ندارد. پس نگران نباشید و به ‌راحتی از سایر خدمات تلفن همراهتان به ‌راحتی استفاده کنید.

 

هزینه‌ی رومینگ همراه ‌اول در ترکیه 6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *